Licensed to Minnesota Swimming    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/31/2011 08:57 PM
                    ADMS Leatherstocking Meet - 10/30/2011                     
                                    Results                                    
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Carolyn          33 FISH                 1:09.30    1:11.92  
      33.96   37.96                                                
 -- Dozier, Emily             34 FISH                 1:16.80         NS  
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Carolyn          33 FISH                 2:30.20    2:36.61  
      34.62   38.58   41.87   41.54                                
 
Women 30-34 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Carolyn          33 FISH                24:45.40   25:54.71  
      38.87   44.46   46.14   45.96   47.44   48.19   46.90   46.98
      48.16   48.79   49.18   47.00   47.85   48.33   47.66   47.66
      48.14   47.36   47.50   47.69   47.57   47.47   47.51   49.15
      47.96   47.86   47.62   48.97   47.75   46.99   46.03   45.59
      43.98
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Louhichi, Nadia           30 ADMS                   34.34         NS  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Louhichi, Nadia           30 ADMS                 1:11.38         NS  
 
Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Louhichi, Nadia           30 ADMS                 2:46.82         NS  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Carolyn          33 FISH                 1:28.10    1:26.31  
      41.67   44.64                                                
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia          37 ADMS                 1:02.30    1:02.18  
      29.94   32.24                                                
 -- Garrett, Teresa           39 FISH                 1:25.00         NS  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Garrett, Teresa           39 FISH                 1:55.00         NS  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia          37 ADMS                 1:17.50    1:17.97  
      36.36   41.61                                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Garrett, Teresa           39 FISH                 1:43.00         NS  
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia          37 ADMS                 2:35.90    2:34.94  
      34.09   40.46   44.85   35.54                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               45 NIAG                   36.01      37.06  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gigliotti, Therese        48 ADMS                 1:14.55    1:14.35  
      36.24   38.11                                                
 
Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gigliotti, Therese        48 ADMS                 2:45.63    2:44.35  
      37.86   41.56   42.54   42.39                                
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               45 NIAG                 8:59.23    8:57.21  
      46.79   54.11   55.12   57.27   55.57   54.90   56.38   56.20
      53.88   46.99                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               45 NIAG                   46.07      49.68  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               45 NIAG                   44.31      44.99  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda               45 NIAG                 1:43.66    1:49.40  
      50.86   58.54                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Boer, Claire           51 ADMS                   35.00      29.44  
  2 Bachman, Nancy            54 ADMS                   39.00      38.23  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy            54 ADMS                 1:30.00    1:29.34  
      41.72   47.62                                                
 -- Florio-Jefferys, Joanna   53 NEM                  1:37.00         NS  
 
Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy            54 ADMS                 8:30.00    8:26.45  
      44.32                   52.14   52.64   52.69   52.96   52.87
      51.45   48.05                                                
 
Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Boer, Claire           51 ADMS                 1:27.00    1:14.73  
      36.46   38.27                                                
 
Women 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy            54 ADMS                 3:52.00    3:50.31  
      53.28   59.51 1:00.96   56.56                                
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Boer, Claire           51 ADMS                   36.50      32.64  
 -- Florio-Jefferys, Joanna   53 NEM                    49.00         NS  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 de Boer, Claire           51 ADMS                 1:25.00    1:12.53  
      34.65   37.88                                                
 -- Florio-Jefferys, Joanna   53 NEM                  1:52.00         NS  
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Windrath, Mary Beth       58 ADMS                   33.50      32.66  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Windrath, Mary Beth       58 ADMS                 1:14.00    1:10.07  
      33.66   36.41                                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Windrath, Mary Beth       58 ADMS                 1:27.00    1:21.90  
      38.57   43.33                                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pribis, Cathy             65 ADMS                   59.21         NS  
 
Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Pribis, Cathy             65 ADMS                      NT         NS  
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             73 ADMS                   52.00      51.81  
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             73 ADMS                 1:50.00    1:50.90  
      54.10   56.80                                                
 
Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             73 ADMS                 3:50.00    3:48.25  
      54.34   57.25   59.26   57.40                                
 
Women 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Joan             73 ADMS                 2:30.00    2:11.18  
    1:02.65 1:08.53                                                
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Verna L     81 ADMS                 1:15.00    1:18.53  
  2 Grimm, Florence           80 ADMS                 1:21.54    1:20.05  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Verna L     81 ADMS                 2:45.00    2:41.14  
    1:18.62 1:22.52                                                
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Verna L     81 ADMS                 1:37.00    1:31.32  
  2 Grimm, Florence           80 ADMS                 1:40.21    1:51.86  
 
Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Verna L     81 ADMS                 3:40.00    3:29.93  
    1:40.76 1:49.17                                                
 
Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grimm, Florence           80 ADMS                 1:53.97    2:02.55  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew        34 FISH                   53.99      53.34  
      25.79   27.55                                                
 -- Dozier, Curtis            34 FISH                 1:01.00         NS  
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew        34 FISH                   30.99      32.21  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew        34 FISH                 1:10.99    1:09.86  
      33.91   35.95                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew        34 FISH                   25.99      26.24  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew        34 FISH                   57.99      58.05  
      27.78   30.27                                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett        36 ADMS                   28.00      28.21  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan         36 FISH                   50.03      53.15  
      25.40   27.75                                                
 -- Young, Matthew            37 NEM                  1:08.00         NS  
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan         36 FISH                 1:50.02    1:58.16  
      26.86   30.93   31.61   28.76                                
 
Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett        36 ADMS                   34.00      34.51  
 
Men 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan         36 FISH                 2:20.01    2:10.13  
      30.35   33.29   33.73   32.76                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett        36 ADMS                   38.00      36.43  
 -- Young, Matthew            37 NEM                    33.00         NS  
 
Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett        36 ADMS                   35.00      33.99  
 -- Young, Matthew            37 NEM                    31.00         NS  
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Young, Matthew            37 NEM                  1:15.00         NS  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Kevin           40 ADMS                   24.80      25.23  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Kevin           40 ADMS                   54.90      54.77  
      26.61   28.16                                                
 
Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallo, Andy               42 ADMS                 6:57.92    6:13.15  
      35.99 5:37.16                                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Kevin           40 ADMS                   38.50      35.80  
  2 Gallo, Andy               42 ADMS                   36.04      37.09  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallo, Andy               42 ADMS                 1:17.79    1:18.56  
      38.16   40.40                                                
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallo, Andy               42 ADMS                      NT    2:54.26  
      39.81   43.76   45.60   45.09                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Kevin           40 ADMS                 1:05.90    1:07.31  
      32.46   34.85                                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Suba, Scott               48 ADMS                   29.00         NS  
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goran, Steven             53 TNYA                   44.53      45.07  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goran, Steven             53 TNYA                 1:51.02    1:54.04  
      52.08 1:01.96                                                
 -- Taber, Mike               54 ADMS                 1:10.00         NS  
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goran, Steven             53 TNYA                 1:08.49    1:11.60  
 
Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goran, Steven             53 TNYA                 2:29.92    2:32.58  
    1:13.11 1:19.47                                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Taber, Mike               54 ADMS                   35.00         NS  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goran, Steven             53 TNYA                 2:14.25    2:11.77  
    1:03.06 1:08.71                                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Packard, Dennis           57 ADMS                   28.00      28.17  
  2 Dickson, Todd             58 ADMS                   29.20      28.71  
  3 McCue, Lawrence           56 FISH                   30.50      30.93  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Dan                 56 ADMS                   56.50      57.06  
      27.30   29.76                                                
  2 Dickson, Todd             58 ADMS                 1:05.26    1:06.73  
      32.46   34.27                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Todd             58 ADMS                 2:30.00    2:37.71  
      35.93   39.12   41.41   41.25                                
  2 McCue, Lawrence           56 FISH                 2:40.00    2:43.84  
      35.68   42.48   44.43   41.25                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Packard, Dennis           57 ADMS                   33.00      33.90  
  2 McCue, Lawrence           56 FISH                   40.00      39.31  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Packard, Dennis           57 ADMS                 1:15.00    1:15.06  
      37.61   37.45                                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Dan                 56 ADMS                   32.50      32.19  
 
Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Dan                 56 ADMS                 1:13.70    1:11.20  
      33.74   37.46                                                
 
Men 55-59 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCue, Lawrence           56 FISH                 3:30.00    3:52.50  
      51.59   57.46 1:02.09 1:01.36                                
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCue, Lawrence           56 FISH                 1:24.00    1:25.29  
      41.53   43.76                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wall, Dan                 56 ADMS                 2:27.50    2:27.67  
      31.00   41.17   41.11   34.39                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rogacki, Daniel           64 NEM                    28.00         NS  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rogacki, Daniel           64 NEM                    56.95         NS  
 
Men 60-64 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naple, John               64 ADMS                45:00.00   34:56.51  
      56.53 1:00.61 1:02.41 1:04.60 1:04.89 1:05.26 1:06.31 1:04.59
    1:06.70 1:06.51 1:07.92 1:02.79 1:08.66 1:05.95 1:09.13 1:05.48
    1:07.46 1:06.43 1:07.47 1:08.78 1:07.38 1:06.95 1:06.87        
            1:04.31 1:07.75 1:06.71 1:05.18 1:07.18 1:04.24 1:02.83
    1:01.94
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naple, John               64 ADMS                 1:50.00    1:50.57  
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naple, John               64 ADMS                 4:00.00    3:54.62  
      53.29 3:01.33                                                
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rogacki, Daniel           64 NEM                    33.25         NS  
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Rogacki, Daniel           64 NEM                  3:05.00         NS  
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Naple, John               64 ADMS                 4:20.00         DQ  
    1:05.17 1:02.95 1:33.60   57.40                                
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosny, Daniel             68 ADMS                   36.50      37.74  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosny, Daniel             68 ADMS                 1:36.00    1:39.37  
      45.87   53.50                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mosny, Daniel             68 ADMS                   46.50      58.32  
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hack, Ingolf              70 ADMS                   33.00      31.95  
  2 Blance, Bill              74 ADMS                   45.00      46.09  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hack, Ingolf              70 ADMS                 1:25.00    1:14.52  
      36.95   37.57                                                
  2 Blance, Bill              74 ADMS                 2:10.00    1:39.13  
      48.59   50.54                                                
  3 Hurley, John              74 FISH                 2:20.00    2:30.44  
    1:10.06 1:20.38                                                
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, John              74 FISH                 5:40.00    6:03.84  
    1:17.35 1:41.51 1:36.95 1:28.03                                
 
Men 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blance, Bill              74 ADMS                12:00.00   12:28.97  
    1:03.11 1:13.73 1:20.26 1:20.70                 1:20.88 1:17.91
    1:11.21 1:06.58                                                
 
Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koop, Douglas             70 ADMS                28:07.00   27:22.46  
      42.78   47.90   49.38   49.73   49.56   49.95   50.37   49.58
      50.24   50.17   50.42   50.37   50.39   50.58   51.10   50.77
      52.33   49.55   50.66   51.29   50.75   50.78   50.66   49.93
      49.09   49.95   49.94   49.91   49.57   49.85   49.96   48.53
      46.42
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blance, Bill              74 ADMS                 1:05.00      55.09  
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, John              74 FISH                 8:10.00    8:01.28  
    1:44.19 2:05.10 2:05.69 2:06.30                                
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hack, Ingolf              70 ADMS                   45.00      44.09  
  2 Hudson, Charles           74 ADMS                 1:02.00    1:03.31  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson, Charles           74 ADMS                 2:16.00    2:32.67  
    1:08.84 1:23.83                                                
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson, Charles           74 ADMS                 5:15.00    6:06.90  
    1:21.28 1:32.60 1:36.26 1:36.76                                
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hack, Ingolf              70 ADMS                   50.00      42.22  
 
Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koop, Douglas             70 ADMS                 3:32.00    3:27.16  
      47.73   52.66 1:46.77                                        
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hack, Ingolf              70 ADMS                 1:45.00    1:38.85  
      50.79   48.06                                                
 
Men 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koop, Douglas             70 ADMS                 7:38.00    7:07.59  
      46.22   52.58   58.89   56.43   58.75   57.38   49.99   47.35
 
Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Head, Brian               77 ADMS                      NT    4:35.96  
    1:04.83 1:12.13 1:12.90 1:06.10                                
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Head, Brian               77 ADMS                      NT    1:02.59  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scheidelman, Ronald       77 ADMS                      NT    2:02.29  
      56.60 1:05.69                                                
  2 Head, Brian               77 ADMS                      NT    2:22.66  
    1:08.20 1:14.46                                                
 
Men 75-79 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scheidelman, Ronald       77 ADMS                      NT    4:46.01  
    1:02.41 1:14.12 1:16.87 1:12.61                                
  2 Head, Brian               77 ADMS                      NT    5:12.59  
    1:11.37 1:20.88 1:22.44 1:17.90                                
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J          80 ADMS                      NT      45.94  
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J          80 ADMS                 1:46.00    1:43.50  
      50.08   53.42                                                
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J          80 ADMS                 4:40.22    4:36.45  
    1:06.65 1:11.85 1:11.75 1:06.20                                
 
Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Quinn, Patrick J          80 ADMS                 2:33.33         NS  
 
Men 80-84 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Quinn, Patrick J          80 ADMS                 5:05.05         NS