Licensed to Minnesota Swimming     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/12/2010 08:54 PM
                   2010 Ballston Spa Spring Fling - 5/8/2010                   
                                    Results                                    
 
Women 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dunnells, Samantha  21 ADMS-AD                   NT      57.71         20  
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shipley, Dawn M     26 ADMS-AD                   NT      35.89         20  
  2 Coonrod, Heather    26 ADMS-AD                   NT      37.26         17  
 
Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harnden, Kristin J  29 ADMS-AD              7:00.00    6:59.32         20  
       33.95  1:10.90  1:49.77  2:31.03  3:13.72  3:58.70  4:44.31  5:29.67
     6:15.08  6:59.32                                                      
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coonrod, Heather    26 ADMS-AD                38.09      41.91         20  
  2 Shipley, Dawn M     26 ADMS-AD                   NT      43.05         17  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shipley, Dawn M     26 ADMS-AD                47.00      45.05         20  
  2 Coonrod, Heather    26 ADMS-AD                47.03      48.12         17  
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shipley, Dawn M     26 ADMS-AD                44.00      42.25         20  
  2 Coonrod, Heather    26 ADMS-AD                   NT      46.53         17  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shipley, Dawn M     26 ADMS-AD              1:30.00    1:29.53         20  
  2 Coonrod, Heather    26 ADMS-AD                   NT    1:33.67         17  
       40.52  1:33.67                                                      
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harnden, Kristin J  29 ADMS-AD              3:40.00    3:07.18         20  
       39.37  1:28.96  2:26.02  3:07.18                                    
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belliveau, Anna     31 ADMS-AD                27.00      26.60         20  
  2 Jock, Jessica L     31 ADMS-AD                29.00      28.94         17  
  3 Goswami, Nicole S   31 NEM-NE                 31.21      29.74         16  
  4 Rixman, Kimberly V  31 ADMS-AD                29.99      30.24         15  
  5 Bennett, Carolyn    32 FISH-MR                31.01      32.68         14  
  6 Mahon, Elizabeth A  32 ADMS-AD                38.00      38.30         13  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Carolyn    32 FISH-MR              1:13.05    1:11.61         20  
       33.33  1:11.61                                                      
 
Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belliveau, Anna     31 ADMS-AD              2:05.00    2:04.23         20  
       28.60    59.59  1:31.71  2:04.23                                    
 
Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Belliveau, Anna     31 ADMS-AD              5:28.00    5:35.67         20  
       29.78  1:02.20  1:35.31  2:09.32  2:44.26  3:19.41  3:54.49  4:29.01
     5:02.71  5:35.67                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jock, Jessica L     31 ADMS-AD                33.40      32.33         20  
  2 Goswami, Nicole S   31 NEM-NE                 36.61      35.42         17  
  3 Rixman, Kimberly V  31 ADMS-AD                36.00      36.82         16  
  4 Mahon, Elizabeth A  32 ADMS-AD                   NT      47.13         15  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jock, Jessica L     31 ADMS-AD              1:11.67    1:09.37         20  
       33.83  1:09.37                                                      
  2 Bennett, Carolyn    32 FISH-MR              1:38.03    1:37.34         17  
       46.96  1:37.34                                                      
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rixman, Kimberly V  31 ADMS-AD                37.50      38.96         20  
  2 Goswami, Nicole S   31 NEM-NE                 47.21      40.88         17  
  3 Bennett, Carolyn    32 FISH-MR                44.04      45.06         16  
  4 Mahon, Elizabeth A  32 ADMS-AD                   NT      47.31         15  
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jock, Jessica L     31 ADMS-AD                31.37      30.24         20  
  2 Goswami, Nicole S   31 NEM-NE                 33.66      33.88         17  
  3 Rixman, Kimberly V  31 ADMS-AD                36.00      36.03         16  
  4 Mahon, Elizabeth A  32 ADMS-AD                   NT      45.69         15  
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rixman, Kimberly V  31 ADMS-AD              1:15.50    1:17.39         20  
       37.71  1:17.39                                                      
  2 Goswami, Nicole S   31 NEM-NE               1:19.25    1:17.55         17  
       34.40  1:17.55                                                      
  3 Bennett, Carolyn    32 FISH-MR              1:30.02    1:29.32         16  
  4 Mahon, Elizabeth A  32 ADMS-AD                   NT    1:37.62         15  
       46.66  1:37.62                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larkin, Heidi       38 ADMS-AD                48.30      44.62         20  
  2 Bedson, Jodi        35 ADMS-AD                48.70      54.79         17  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swan-Scott, Dennie  35 ADMS-AD              1:00.90    1:01.13         20  
       29.28  1:01.13                                                      
  2 Fletcher, Alicia    36 ADMS-AD              1:02.90    1:03.18         17  
       30.23  1:03.18                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bedson, Jodi        35 ADMS-AD              1:11.82    1:19.82         20  
 
Women 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swan-Scott, Dennie  35 ADMS-AD              1:13.08    1:12.68         20  
       35.58  1:12.68                                                      
  2 Fletcher, Alicia    36 ADMS-AD              1:17.00    1:15.39         17  
       37.43  1:15.39                                                      
 
Women 35-39 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larkin, Heidi       38 ADMS-AD                   NT    4:47.17         20  
     1:10.15  2:26.85  3:41.62  4:47.17                                    
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larkin, Heidi       38 ADMS-AD                55.61      54.25         20  
  2 Bedson, Jodi        35 ADMS-AD              1:13.86    1:13.08         17  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia    36 ADMS-AD              1:17.80    1:19.07         20  
       37.07  1:19.07                                                      
  2 Swan-Scott, Dennie  35 ADMS-AD              1:24.15    1:22.08         17  
       39.45  1:22.08                                                      
 
Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bedson, Jodi        35 ADMS-AD                   NT    1:10.67         20  
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia    36 ADMS-AD              1:15.00    1:13.48         20  
       33.88  1:13.48                                                      
  2 Swan-Scott, Dennie  35 ADMS-AD              1:17.89    1:15.12         17  
       34.08  1:15.12                                                      
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swan-Scott, Dennie  35 ADMS-AD              2:34.90    2:33.64         20  
       33.12  1:14.40  1:59.17  2:33.64                                    
  2 Fletcher, Alicia    36 ADMS-AD              2:36.00    2:34.28         17  
       33.79  1:14.61  1:58.93  2:34.28                                    
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heaphy, Alison      43 ADMS-AD                29.41      29.60         20  
  2 Rowley, Maggie A    43 ADMS-AD                   NT      34.69         17  
  3 Burhans, Jeanette   44 NEM-NE                 51.00      53.03         16  
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heaphy, Alison      43 ADMS-AD              2:23.00    2:31.28         20  
       33.86  1:11.05  1:51.07  2:31.28                                    
 
Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Berger, Kirsten     41 METR-MR              6:48.00    6:49.82         20  
       36.83  1:16.54  1:57.95  2:39.97  3:21.30  4:02.93  4:45.33  5:27.10
     6:09.52  6:49.82                                                      
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rowley, Maggie A    43 ADMS-AD                   NT      47.00         20  
  2 Burhans, Jeanette   44 NEM-NE                 57.00    1:03.42         17  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heaphy, Alison      43 ADMS-AD                43.00      39.35         20  
  2 Rowley, Maggie A    43 ADMS-AD                   NT      45.50         17  
  3 Burhans, Jeanette   44 NEM-NE               1:15.00    1:11.35         16  
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rowley, Maggie A    43 ADMS-AD                   NT      37.85         20  
  2 Burhans, Jeanette   44 NEM-NE               1:15.00    1:21.14         17  
 
Women 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Berger, Kirsten     41 METR-MR              3:00.00    3:00.61         20  
       38.47  1:23.79  2:12.81  3:00.61                                    
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Heaphy, Alison      43 ADMS-AD              1:23.70    1:21.72         20  
  2 Rowley, Maggie A    43 ADMS-AD                   NT    1:27.23         17  
       40.88  1:27.23                                                      
  3 Burhans, Jeanette   44 NEM-NE               2:45.00    2:25.06         16  
     1:06.87  2:25.06                                                      
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Berger, Kirsten     41 METR-MR              3:00.00    2:55.61         20  
       37.11  1:25.23  2:14.69  2:55.61                                    
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haseley, Catherine  46 UNAT-AD                35.00      33.42         20  
  2 Williams, Dee       47 ADMS-AD                36.70      35.83         17  
  3 Rock, Cheryl A      48 UNAT-AD                35.80      38.09         16  
  4 Diaz, Kimberly A    46 ADMS-AD              1:00.00      48.77         15  
 
Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Diaz, Kimberly A    46 ADMS-AD             15:00.00   11:48.51         20  
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Dee       47 ADMS-AD                45.95      46.81         20  
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Dee       47 ADMS-AD                41.86      42.17         20  
  2 Rock, Cheryl A      48 UNAT-AD                48.00      47.72         17  
  3 Diaz, Kimberly A    46 ADMS-AD              1:10.00      54.63         16  
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haseley, Catherine  46 UNAT-AD                40.00      38.96         20  
  2 Williams, Dee       47 ADMS-AD                42.78      44.54         17  
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haseley, Catherine  46 UNAT-AD              1:35.00    1:26.85         20  
       40.58  1:26.85                                                      
  2 Williams, Dee       47 ADMS-AD              1:35.20    1:35.62         17  
     1:35.62  1:35.62                                                      
  3 Rock, Cheryl A      48 UNAT-AD              1:33.00    1:37.28         16  
       48.86  1:37.28                                                      
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Theresa       51 FISH-MR                33.00      31.29         20  
  2 Roberts, Deborah A  52 ADMS-AD                34.00      32.84         17  
 
Women 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Theresa       51 FISH-MR                43.00      43.88         20  
  2 Roberts, Deborah A  52 ADMS-AD                42.00      44.03         17  
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Deborah A  52 ADMS-AD                43.10      43.67         20  
  2 Ryan, Theresa       51 FISH-MR                45.00      44.20         17  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Deborah A  52 ADMS-AD                41.00      43.38         20  
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Deborah A  52 ADMS-AD              1:38.00    1:29.05         20  
       44.20  1:29.05                                                      
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cohn, Janet S       56 ADMS-AD                45.00      42.88         20  
  2 Coonrod, Joan M     55 ADMS-AD                42.85      43.08         17  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cohn, Janet S       56 ADMS-AD              1:41.00    1:36.22         20  
       43.94  1:36.22                                                      
 
Women 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cohn, Janet S       56 ADMS-AD              3:39.00    3:29.36         20  
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coonrod, Joan M     55 ADMS-AD                55.46      58.17         20  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coonrod, Joan M     55 ADMS-AD                59.47      58.97         20  
 
Women 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coonrod, Joan M     55 ADMS-AD              1:04.48    1:05.79         20  
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coonrod, Joan M     55 ADMS-AD              2:01.37    1:58.52         20  
       57.59  1:58.52                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Adrienne M  63 ADMS-AD                44.20      42.63         20  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        64 DC Masters           1:25.00    1:22.65         20  
       40.07  1:22.65                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Adrienne M  63 ADMS-AD                54.50      54.18         20  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        64 DC Masters                NT    1:40.80         20  
       51.60  1:40.80                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Adrienne M  63 ADMS-AD              1:50.10    1:03.93         20  
 
Women 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        64 DC Masters                NT    1:54.65         20  
       54.84  1:54.65                                                      
 
Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Adrienne M  63 ADMS-AD              1:10.00    1:05.66         20  
 
Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        64 DC Masters           1:45.00    1:41.59         20  
       49.05  1:41.59                                                      
 
Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        64 DC Masters           3:40.00    3:28.70         20  
       48.86  1:42.92  2:43.39  3:28.70                                    
 
Women 70-74 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Joan       72 ADMS-AD              9:39.02    9:44.17         20  
       52.54  1:50.44  2:50.16  3:49.95  4:51.04  5:49.13  6:47.96  7:47.36
     8:46.27  9:44.17                                                      
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Joan       72 ADMS-AD              1:47.22    1:50.27         20  
       55.01  1:50.27                                                      
 
Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Joan       72 ADMS-AD              3:39.88    3:45.37         20  
       54.14  1:50.82  2:48.26  3:45.37                                    
 
Women 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Florence H   79 ADMS-AD              1:17.97    1:22.65         20  
 
Women 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Florence H   79 ADMS-AD              1:44.02    1:45.94         20  
 
Women 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Florence H   79 ADMS-AD              1:57.65    1:57.32         20  
 
Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Vern  80 ADMS-AD              3:09.00    2:45.13         20  
     2:45.13  2:45.13                                                      
 
Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Vern  80 ADMS-AD              6:16.53    6:02.08         20  
 
Women 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Vern  80 ADMS-AD              7:58.13    8:04.78         20  
     1:53.38  3:58.82  6:07.75  8:04.78                                    
 
Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Vern  80 ADMS-AD              1:49.06    2:05.15         20  
 
Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottola, Michael C  24 ADMS-AD                23.60      23.60         20  
  2 Dergosits Jr., Eme  23 ADMS-AD                25.76      24.79         17  
  3 Hall, Steven T      22 ADMS-AD                26.00      25.27         16  
 
Men 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Steven T      22 ADMS-AD                30.00      29.16         20  
  2 Mottola, Michael C  24 ADMS-AD                31.00      29.80         17  
  3 Dergosits Jr., Eme  23 ADMS-AD                32.31      31.52         16  
 
Men 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hall, Steven T      22 ADMS-AD                30.00      30.87         20  
  2 Mottola, Michael C  24 ADMS-AD                32.00      31.53         17  
  3 Dergosits Jr., Eme  23 ADMS-AD                50.69      36.15         16  
 
Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottola, Michael C  24 ADMS-AD                25.40      25.62         20  
  2 Hall, Steven T      22 ADMS-AD                26.00      25.73         17  
  3 Dergosits Jr., Eme  23 ADMS-AD                29.36      29.18         16  
 
Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottola, Michael C  24 ADMS-AD              1:00.00    1:00.25         20  
       28.36  1:00.25                                                      
  2 Hall, Steven T      22 ADMS-AD              1:00.00    1:01.13         17  
       28.12  1:01.13                                                      
  3 Dergosits Jr., Eme  23 ADMS-AD              1:08.47    1:05.68         16  
       29.60  1:05.68                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Doug         25 UNAT-AD                23.43      23.65         20  
  2 Dergosits, William  26 ADMS-AD                24.00      23.99         17  
 
Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Doug         25 UNAT-AD              5:15.00    5:18.86         20  
       27.11    58.07  1:29.46  2:02.06  2:34.66  3:07.86  3:41.22  4:14.54
     4:47.64  5:18.86                                                      
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dergosits, William  26 ADMS-AD                30.00      29.80         20  
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dergosits, William  26 ADMS-AD                33.00      32.78         20  
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dergosits, William  26 ADMS-AD                27.00      26.52         20  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Doug         25 UNAT-AD              1:05.00    1:00.36         20  
       27.69  1:00.36                                                      
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dergosits, William  26 ADMS-AD              1:05.00    1:01.32         20  
       27.58  1:01.32                                                      
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Doug         25 UNAT-AD              2:15.00    2:14.56         20  
       27.96  1:02.71  1:43.50  2:14.56                                    
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan   34 FISH-MR                23.01      23.28         20  
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan   34 FISH-MR              1:52.03    1:52.13         20  
       25.48    53.92  1:23.16  1:52.13                                    
  2 Mauriello, Matthew  33 FISH-MR              1:55.99    2:03.77         17  
       27.14    58.88  1:32.05  2:03.77                                    
 
Men 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan   34 FISH-MR              5:22.04    5:19.80         20  
       27.40    58.01  1:29.42  2:02.48  2:35.41  3:09.14  3:43.11  4:17.34
     4:50.34  5:19.80                                                      
 
Men 30-34 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glogowski, Matthew  34 ADMS-AD              2:12.77    2:11.96         20  
       31.58  1:04.60  1:38.29  2:11.96                                    
  2 Mauriello, Matthew  33 FISH-MR              2:13.48    2:12.25         17  
       32.25  1:05.94  1:39.74  2:12.25                                    
 
Men 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew  33 FISH-MR              2:35.99    2:32.05         20  
       34.34  1:13.32  1:52.88  2:32.05                                    
 
Men 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew  33 FISH-MR              2:10.85    2:08.87         20  
       29.30  1:01.83  1:34.94  2:08.87                                    
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Churins, Jonathan   34 FISH-MR                58.02      59.45         20  
       27.70    59.45                                                      
 
Men 30-34 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mauriello, Matthew  33 FISH-MR              4:45.99    4:49.09         20  
       28.84  1:01.93  1:39.54  2:17.04  2:59.89  3:43.09  4:16.57  4:49.09
  2 Glogowski, Matthew  34 ADMS-AD              5:05.00    4:59.51         17  
       30.39  1:05.83  1:44.03  2:21.56  3:06.64  3:51.46  4:25.70  4:59.51
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larkin, James P     39 ADMS-AD                   NT      33.18         20  
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larkin, James P     39 ADMS-AD                   NT      42.95         20  
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kenaston, Nils      43 FISH-MR                28.00      27.68         20  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woolley, Scott G    44 FISH-MR                55.89      56.13         20  
       26.94    56.13                                                      
  2 Grimmke, Willy F    44 ADMS-AD                58.00      57.62         17  
       27.96    57.62                                                      
  3 Rowley, Patrick J   44 ADMS-AD                59.82      59.86         16  
       28.85    59.86                                                      
  4 Klipp, Jondavid     44 FISH-MR              1:03.00    1:03.06         15  
       31.05  1:03.06                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canty, Daniel       42 ADMS-AD              2:10.00    2:10.25         20  
       30.38  1:03.18  1:37.32  2:10.25                                    
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kenaston, Nils      43 FISH-MR                40.00      39.76         20  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woolley, Scott G    44 FISH-MR              1:04.47    1:05.66         20  
       32.35  1:05.66                                                      
  2 Rowley, Patrick J   44 ADMS-AD              1:14.80    1:14.39         17  
       35.56  1:14.39                                                      
  3 Klipp, Jondavid     44 FISH-MR              1:13.00    1:15.09         16  
       36.78  1:15.09                                                      
  4 Grimmke, Willy F    44 ADMS-AD              1:20.00    1:19.46         15  
       39.94  1:19.46                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canty, Daniel       42 ADMS-AD              2:30.00    2:36.41         20  
       36.18  1:14.43  1:55.76  2:36.41                                    
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Matz, Bill M        43 ADMS-AD                30.96      30.15         20  
  2 Kenaston, Nils      43 FISH-MR                43.00      39.37         17  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Matz, Bill M        43 ADMS-AD              1:07.23    1:06.35         20  
       31.09  1:06.35                                                      
  2 Grimmke, Willy F    44 ADMS-AD              1:15.00    1:14.00         17  
       35.58  1:14.00                                                      
  3 Woolley, Scott G    44 FISH-MR              1:27.70    1:20.21         16  
       37.81  1:20.21                                                      
  4 Rowley, Patrick J   44 ADMS-AD              1:30.55    1:20.80         15  
       37.62  1:20.80                                                      
  5 Klipp, Jondavid     44 FISH-MR              1:22.00    1:23.11         14  
       40.32  1:23.11                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canty, Daniel       42 ADMS-AD              2:45.00    3:03.82         20  
       39.50  1:25.84  2:14.75  3:03.82                                    
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kenaston, Nils      43 FISH-MR                38.00      33.86         20  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woolley, Scott G    44 FISH-MR              1:05.46    1:06.28         20  
       31.02  1:06.28                                                      
  2 Grimmke, Willy F    44 ADMS-AD              1:13.00    1:10.43         17  
       33.23  1:10.43                                                      
  3 Rowley, Patrick J   44 ADMS-AD              1:15.70    1:10.81         16  
       32.19  1:10.81                                                      
  4 Klipp, Jondavid     44 FISH-MR              1:14.00    1:14.24         15  
       36.82  1:14.24                                                      
 
Men 40-44 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Canty, Daniel       42 ADMS-AD              2:30.00    2:17.71         20  
       30.32  1:04.06  1:39.55  2:17.71                                    
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Matz, Bill M        43 ADMS-AD              1:02.98    1:01.93         20  
       29.71  1:01.93                                                      
  2 Dammerman, David    41 ADMS-AD              1:04.75    1:03.64         17  
       28.69  1:03.64                                                      
  3 Kenaston, Nils      43 FISH-MR              2:30.00    1:18.09         16  
       37.54  1:18.09                                                      
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woolley, Scott G    44 FISH-MR              2:23.04    2:25.65         20  
       31.06  1:07.14  1:51.21  2:25.65                                    
  2 Grimmke, Willy F    44 ADMS-AD              2:36.00    2:30.86         17  
       33.42  1:14.57  1:57.01  2:30.86                                    
  3 Rowley, Patrick J   44 ADMS-AD              2:34.72    2:34.09         16  
       31.76  1:11.66  1:59.20  2:34.09                                    
  4 Klipp, Jondavid     44 FISH-MR              2:45.00    2:38.99         15  
       35.81  1:15.33  2:03.33  2:38.99                                    
 
Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dammerman, David    41 ADMS-AD              4:59.70    4:52.95         20  
       29.00  1:02.82  1:40.92  2:19.94  3:01.40  3:43.34  4:18.42  4:52.95
  2 Matz, Bill M        43 ADMS-AD              5:03.21    5:09.44         17  
       29.85  1:07.42  1:50.13  2:32.59  3:15.50  3:59.24  4:35.06  5:09.44
  3 Canty, Daniel       42 ADMS-AD              5:10.00    5:20.81         16  
       30.99  1:06.11  1:47.29  2:27.73  3:18.44  4:07.65  4:44.86  5:20.81
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Firlik, Jerry T     47 NIAG-NI                27.00      26.92         20  
  2 Alpern, Matthew     46 ADMS-AD                27.20      27.90         17  
  3 Todt, Jim           47 ADMS-AD                35.00      29.02         16  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpern, Matthew     46 ADMS-AD              1:00.20    1:00.45         20  
       29.43  1:00.45                                                      
  2 Firlik, Jerry T     47 NIAG-NI              1:03.00    1:00.69         17  
       28.83  1:00.69                                                      
  3 Starace, Richard L  46 ADMS-AD              1:06.00    1:05.03         16  
       31.61  1:05.03                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steven L    47 ADMS-AD              2:05.00    2:03.93         20  
  2 Alpern, Matthew     46 ADMS-AD              2:12.20    2:13.83         17  
       31.82  1:05.38  1:39.91  2:13.83                                    
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Firlik, Jerry T     47 NIAG-NI                33.00      33.75         20  
  2 Todt, Jim           47 ADMS-AD                40.00      36.17         17  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Starace, Richard L  46 ADMS-AD              1:25.00    1:22.38         20  
       41.23  1:22.38                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Todt, Jim           47 ADMS-AD                45.00      39.06         20  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steven L    47 ADMS-AD              1:19.00    1:15.09         20  
       35.65  1:15.09                                                      
  2 Starace, Richard L  46 ADMS-AD              1:31.00    1:27.76         17  
       40.90  1:27.76                                                      
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Todt, Jim           47 ADMS-AD                38.00      30.82         20  
  2 Firlik, Jerry T     47 NIAG-NI                32.00      30.84         17  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Starace, Richard L  46 ADMS-AD              1:17.00    1:11.19         20  
       33.42  1:11.19                                                      
 
Men 45-49 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steven L    47 ADMS-AD              2:20.00    2:16.68         20  
       30.10  1:03.85  1:39.39  2:16.68                                    
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alpern, Matthew     46 ADMS-AD              1:10.20    1:11.27         20  
       33.85  1:11.27                                                      
  2 Firlik, Jerry T     47 NIAG-NI              1:11.00    1:11.58         17  
       32.69  1:11.58                                                      
  3 Todt, Jim           47 ADMS-AD              1:30.00    1:12.35         16  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Starace, Richard L  46 ADMS-AD              2:52.00    2:45.40         20  
       33.97  1:18.49  2:08.62  2:45.40                                    
 
Men 45-49 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steven L    47 ADMS-AD              5:01.00    4:54.20         20  
       30.65  1:05.23  1:46.01  2:25.33  3:07.64  3:49.96  4:23.01  4:54.20
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Dan           54 ADMS-AD                24.51      24.49         20  
  2 Mottola, Bill       52 ADMS-AD                31.12      29.58         17  
  3 Taber, Mike         52 ADMS-AD                29.50      31.50         16  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mottola, Bill       52 ADMS-AD              1:11.20    1:09.57         20  
       32.97  1:09.57                                                      
  2 Taber, Mike         52 ADMS-AD              1:07.50    1:11.83         17  
     1:11.83  1:11.83                                                      
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pagano, Paul V      53 FISH-MR              2:45.00    2:35.35         20  
       35.62  1:16.25  1:57.04  2:35.35                                    
 
Men 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pagano, Paul V      53 FISH-MR              7:00.00    6:54.66         20  
       37.18  1:19.78  2:02.93  2:45.72  3:28.02  4:10.01  4:51.74  5:33.79
     6:15.75  6:54.66                                                      
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harding, James L    52 SSYM-AD                   NT      33.07         20  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Dan           54 ADMS-AD                30.72      30.61         20  
  2 Pagano, Paul V      53 FISH-MR                38.00      39.26         17  
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harding, James L    52 SSYM-AD                   NT      31.36         20  
  2 Taber, Mike         52 ADMS-AD                31.50      32.60         17  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harding, James L    52 SSYM-AD                   NT    1:15.29         20  
       35.13  1:15.29                                                      
  2 Taber, Mike         52 ADMS-AD              1:17.50    1:20.21         17  
       37.55  1:20.21                                                      
  3 Pagano, Paul V      53 FISH-MR              1:30.00    1:25.06         16  
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Dan           54 ADMS-AD              2:25.00    2:16.75         20  
       28.88  1:07.41  1:44.96  2:16.75                                    
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobbs, Gary W       59 ADMS-AD                29.50      29.31         20  
  2 Olson, Carl D       56 ADMS-AD                30.00      29.45         17  
  3 McCue, Lawrence E   55 SMSA-AD                30.50      30.38         16  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobbs, Gary W       59 ADMS-AD              1:08.00    1:04.85         20  
       32.11  1:04.85                                                      
  2 Dickson, Todd H     57 ADMS-AD              1:08.21    1:06.93         17  
       32.61  1:06.93                                                      
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobbs, Gary W       59 ADMS-AD              2:28.00    2:26.88         20  
       33.97  1:11.07  1:49.30  2:26.88                                    
 
Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hobbs, Gary W       59 ADMS-AD              6:40.00    6:40.53         20  
       34.28  1:11.72  1:51.06  2:31.76  3:13.53  3:55.94  4:37.52  5:19.20
     6:00.67  6:40.53                                                      
  2 Dickson, Todd H     57 ADMS-AD              7:34.00    7:30.95         17  
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olson, Carl D       56 ADMS-AD                42.00      37.27         20  
  2 McCue, Lawrence E   55 SMSA-AD                39.00      39.47         17  
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olson, Carl D       56 ADMS-AD                44.00      41.16         20  
  2 McCue, Lawrence E   55 SMSA-AD                43.00      43.14         17  
 
Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olson, Carl D       56 ADMS-AD                36.00      35.66         20  
  2 McCue, Lawrence E   55 SMSA-AD                36.90      36.58         17  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olson, Carl D       56 ADMS-AD              1:18.00    1:18.35         20  
       35.76  1:18.35                                                      
  2 McCue, Lawrence E   55 SMSA-AD              1:23.00    1:24.40         17  
       38.65  1:24.40                                                      
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Singer, Robert      60 ADMS-AD                36.00      34.60         20  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Singer, Robert      60 ADMS-AD              1:18.00    1:16.37         20  
       35.99  1:16.37                                                      
  2 Becker, Jim         64 ADMS-AD              1:20.00    1:21.60         17  
       38.45  1:21.60                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Singer, Robert      60 ADMS-AD              2:52.00    2:44.60         20  
       38.78  1:20.02  2:02.50  2:44.60                                    
  2 Naple, John         63 ADMS-AD              3:15.00    3:49.29         17  
       52.59  1:52.48  2:51.03  3:49.29                                    
 
Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Jim         64 ADMS-AD              1:40.00    1:44.97         20  
       51.41  1:44.97                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naple, John         63 ADMS-AD              3:30.00    4:15.15         20  
     1:00.03  2:05.91  3:11.43  4:15.15                                    
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Jim         64 ADMS-AD              1:30.00    1:32.15         20  
       43.57  1:32.15                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naple, John         63 ADMS-AD              4:30.00    6:02.73         20  
     1:20.55  2:53.11  4:29.14  6:02.73                                    
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Jim         64 ADMS-AD              1:20.00    1:23.03         20  
       39.47  1:23.03                                                      
 
Men 60-64 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naple, John         63 ADMS-AD              4:00.00    4:45.98         20  
       59.17  2:10.42  3:25.99  4:45.98                                    
 
Men 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Becker, Jim         64 ADMS-AD              3:10.00    3:14.23         20  
       40.04  1:37.01  2:27.15  3:14.23                                    
 
Men 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Naple, John         63 ADMS-AD              8:00.00    9:27.15         20  
     1:05.67  2:23.41  3:30.10  4:33.24  6:07.01  7:37.73  8:33.14  9:27.15
 
Men 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Tom     68 ADMS-AD                36.50      38.31         20  
 
Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Tom     68 ADMS-AD              1:23.50    1:27.74         20  
       41.10  1:27.74                                                      
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Tom     68 ADMS-AD              1:57.00    2:00.60         20  
       58.95  2:00.60                                                      
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Tom     68 ADMS-AD              1:50.00    1:52.75         20  
       54.51  1:52.75                                                      
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wehmann, Wolfgang   70 UNAT-AD                46.20      39.75         20  
  2 Blance, Bill F      72 ADMS-AD                50.00      45.48         17  
  3 Hurley, John T      72 ADMS-AD              1:01.00    1:04.39         16  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blance, Bill F      72 ADMS-AD              2:00.00    1:48.05         20  
       53.03  1:48.05                                                      
  2 Hurley, John T      72 ADMS-AD              2:22.00    2:28.18         17  
     1:07.13  2:28.18                                                      
 
Men 70-74 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blance, Bill F      72 ADMS-AD              4:10.00    4:05.78         20  
       50.52  1:50.63  2:59.03  4:05.78                                    
  2 Hurley, John T      72 ADMS-AD              6:20.00    5:50.07         17  
     1:17.40  2:49.62  4:22.99  5:50.07                                    
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wehmann, Wolfgang   70 UNAT-AD              1:10.00      51.61         20  
  2 Blance, Bill F      72 ADMS-AD              1:15.00      58.76         17  
  3 Hurley, John T      72 ADMS-AD              1:20.00    1:31.94         16  
 
Men 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John T      72 ADMS-AD              8:08.00    7:57.66         20  
     1:59.81  4:02.61  6:00.89  7:57.66                                    
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hudson, Charles J   72 ADMS-AD                59.00    1:05.41         20  
 
Men 70-74 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hudson, Charles J   72 ADMS-AD              4:50.00    5:54.50         20  
     1:14.64  2:40.89  4:16.49  5:54.50                                    
 
Men 70-74 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wehmann, Wolfgang   70 UNAT-AD              1:14.00    1:11.20         20  
 
Men 75-79 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J    79 ADMS-AD                48.70      45.44         20  
  2 Swanson, Norman R   75 ADMS-AD              1:00.00      50.64         17  
 
Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Norman R   75 ADMS-AD              1:10.00    1:00.86         20  
  2 Quinn, Patrick J    79 ADMS-AD              1:05.23    1:04.53         17  
 
Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Norman R   75 ADMS-AD              2:20.00    2:19.29         20  
     1:05.95  2:19.29                                                      
 
Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J    79 ADMS-AD                56.55      56.49         20  
  2 Swanson, Norman R   75 ADMS-AD              1:05.00      58.53         17  
 
Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Norman R   75 ADMS-AD              2:15.00    2:15.81         20  
     1:03.52  2:15.81                                                      
 
Men 75-79 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J    79 ADMS-AD              1:20.00    1:28.18         20  
 
Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quinn, Patrick J    79 ADMS-AD              2:18.80    2:15.94         20  
     1:09.75  2:15.94                                                      
 
Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfga  84 ADMS-AD                55.00      59.97         20  
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfga  84 ADMS-AD                55.00    1:01.45         20  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfga  84 ADMS-AD              2:00.00    2:22.45         20  
     1:06.86  2:22.45                                                      
 
Men 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wittkowski, Wolfga  84 ADMS-AD              5:10.00    5:12.17         20  
     1:10.03  2:29.62  3:52.76  5:12.17                                    
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 16                     
 
  1. Adirondack Masters                 2328   2. Fish Masters                        511
  3. Unattached                          140   4. Niagara District Masters             91
  5. Shawangunk Masters Swim Assoc        84   6. Southern Saratoga YMCA Masters       60