Licensed to Minnesota Swimming     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/4/2012 03:49 PM
                 40th Annual Leatherstocking Meet - 11/4/2012                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Kristy      47 ADMS-AD              6:30.08    6:23.26        
              33.26   36.44   37.96   38.75   39.15   39.49   39.85   39.70
      39.68   38.98                                                
 
Event 1  Women 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy      55 ADMS-AD              8:45.00    8:23.14        
              43.60   47.62   51.47   51.73   52.53   52.42   51.52   51.81
      51.77   48.67                                                
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bierwert, Karen     60 NEM-NE               6:50.00    6:40.61        
              35.69   39.46   39.95   40.21   40.75   41.18   41.36   41.49
      41.22   39.30                                                
 
Event 1  Women 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        66 ADMS-AD                   NT    8:16.52        
              49.67   50.26   50.74   50.53   50.70   50.61   49.54   49.43
      48.29   46.75                                                
  2 Pribis, Cathy       66 ADMS-AD             10:43.26   10:51.66        
              58.52 1:04.62 1:06.17 1:07.25 1:06.86 1:08.28 1:05.08 1:08.14
    1:03.51 1:03.23                                                
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steve       49 ADMS-AD              5:58.00    5:49.28        
              31.92   34.65   35.30   35.36   35.16   35.17   35.18   35.57
      36.08   34.89                                                
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Dan           57 ADMS-AD              7:30.00    6:39.46        
              37.30   40.67   41.25   41.53   41.48   40.81   40.34   40.58
      39.50   36.00                                                
  2 McCue, Lawrence     58 FISH-MR              7:20.00    7:36.96        
              36.29   40.67   44.95   46.77   47.81   48.70   48.89   50.38
      47.87   44.63                                                
 
Event 1  Men 65-69 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carter, James       66 ADMS-AD                   NT   10:00.98        
              57.60 1:00.77   59.29 1:02.79 1:00.05 1:02.23   59.93 1:00.48
    1:01.13   56.71                                                
 
Event 1  Men 75-79 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John        75 ADMS-AD             14:44.00   15:52.55        
            1:21.91 1:36.94 1:36.66 1:39.31 1:43.56 1:37.30 1:40.62 1:36.61
    1:33.85 1:25.79                                                
 
Event 2  Men 70-74 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koop, Doug          71 ADMS-AD              3:27.20    3:24.93         20  
              46.03   52.51   52.90   53.49                                
 
Event 3  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia    38 ADMS-AD              1:16.70    1:17.98         20  
              36.95   41.03                                                
 
Event 3  Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gigliotti, Therese  49 ADMS-AD              1:41.02    1:41.26         20  
              48.45   52.81                                                
 
Event 3  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steve       49 ADMS-AD              1:20.00    1:16.71         20  
              36.80   39.91                                                
 
Event 3  Men 75-79 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scheidelman, Ron    78 ADMS-AD              2:15.00    2:11.67         20  
              59.54 1:12.13                                                
 
Event 4  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda         46 ADMS-AD                36.01      39.51         20  
 
Event 4  Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Windrath, Mary Bet  59 ADMS-AD                33.50      32.73         20  
 
Event 4  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pribis, Cathy       66 ADMS-AD                55.57      51.66         20  
 
Event 4  Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, Jun  81 Unattached           1:10.00    1:06.50         20  
  2 Grimm, Florence     82 ADMS-AD              1:31.04    1:25.89         17  
 
Event 4  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett  37 ADMS-AD                29.00      27.96         20  
 
Event 4  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goran, Steven       54 TNYA-MR                44.25      50.50         20  
 
Event 4  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dickson, Todd       59 ADMS-AD                28.71      29.52         20  
 
Event 4  Men 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Walter       81 ADMS-AD                55.90      52.15         20  
 
Event 5  Mixed 18+ 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Club                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adirondack Masters Swimming-AD  'A'              NT    2:16.64        
     1) Louhichi, Nadia W31             2) Wall, Dan M57                  
     3) Atkins, Steve M49               4) Fletcher, Alicia W38           
              34.76    40.55    30.97    30.36                                    
 
Event 6  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bierwert, Karen     60 NEM-NE               3:05.00    2:51.50        
              41.25   42.78   43.30   44.17                                
 
Event 6  Women 70-74 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Joan       74 ADMS-AD              4:10.00    3:54.78        
              57.17   58.57 1:01.38   57.66                                
 
Event 6  Women 80-84 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, Jun  81 Unattached           5:21.00    5:25.01        
            1:12.92 1:24.69 1:22.95 1:24.45                                
  2 Engstrom-Heg, Vern  82 ADMS-AD                   NT    7:44.57        
            1:43.74 2:01.06 3:59.77                                        
 
Event 6  Men 75-79 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blance, Bill        75 ADMS-AD              4:40.00    4:56.65        
            1:08.14 1:15.17 1:18.48 1:14.86                                
 
Event 7  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louhichi, Nadia     31 ADMS-AD              1:18.00    1:13.93         20  
              34.44   39.49                                                
 
Event 7  Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda         46 ADMS-AD              1:43.66    1:46.97         20  
              50.24   56.73                                                
 
Event 7  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallack, Honorine   50 ADMS-AD              1:18.00    1:16.75         20  
              35.29   41.46                                                
 
Event 8  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Kristy      47 ADMS-AD                   NT    1:24.26         20  
              40.83   43.43                                                
  2 Gigliotti, Therese  49 ADMS-AD              1:30.83    1:34.66         17  
              49.39   45.27                                                
 
Event 8  Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Windrath, Mary Bet  59 ADMS-AD              1:25.80    1:23.14         20  
              40.18   42.96                                                
 
Event 8  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett  37 ADMS-AD              1:25.00    1:15.07         20  
              35.08   39.99                                                
 
Event 8  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goran, Steven       54 TNYA-MR              2:11.77    2:27.01         20  
            1:09.42 1:17.59                                                
 
Event 8  Men 75-79 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scheidelman, Ron    78 ADMS-AD              2:10.00    2:24.40         20  
            1:12.31 1:12.09                                                
 
Event 9  Women 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy      55 ADMS-AD              3:51.00    3:47.13         20  
              52.43   58.41   58.82   57.47                                
 
Event 9  Women 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bierwert, Karen     60 NEM-NE               3:15.00    3:04.25         20  
              41.89   46.80   47.68   47.88                                
 
Event 9  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Dan           57 ADMS-AD              3:30.00    3:03.56         20  
              42.45   47.77   47.64   45.70                                
 
Event 10  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louhichi, Nadia     31 ADMS-AD              2:45.00    2:43.19        
              34.39   40.78   49.87   38.15                                
 
Event 10  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steve       49 ADMS-AD              2:25.00    2:30.44        
              31.10   40.30   45.47   33.57                                
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goran, Steven       54 TNYA-MR              4:57.73    5:30.83        
            1:11.23 1:31.55 1:35.04 1:13.01                                
 
Event 11  Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda         46 ADMS-AD                44.31      45.53        
 
Event 11  Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallack, Honorine   50 ADMS-AD                33.00      34.52        
 
Event 11  Men 55-59 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carvotta, Tom       57 ADMS-AD                31.00      30.08        
  2 McCue, Lawrence     58 FISH-MR                38.00      37.13        
 
Event 12  Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia    38 ADMS-AD              2:15.90    2:17.57        
              32.02   34.39   35.78   35.38                                
 
Event 12  Women 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Kristy      47 ADMS-AD              2:30.10    2:24.51        
              32.71   35.85   37.99   37.96                                
  2 Gigliotti, Therese  49 ADMS-AD              2:41.33    2:46.34        
              39.50   42.64   42.26   41.94                                
 
Event 12  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pribis, Cathy       66 ADMS-AD              4:43.94    4:09.63        
              56.07 1:04.06 1:06.58 1:02.92                                
 
Event 12  Women 80-84 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Vern  82 ADMS-AD                   NT    6:14.34        
            1:29.74 1:34.24 1:35.27 1:35.09                                
 
Event 12  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dickson, Todd       59 ADMS-AD              2:30.00    2:37.42        
              36.15   38.85   40.71   41.71                                
 
Event 12  Men 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carter, James       66 ADMS-AD              3:35.78    3:44.79        
              54.17   56.07   56.74   57.81                                
 
Event 13  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louhichi, Nadia     31 ADMS-AD              1:25.00    1:14.29        
              36.75   37.54                                                
 
Event 13  Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Joan       74 ADMS-AD              2:00.00    1:52.29        
              55.10   57.19                                                
 
Event 13  Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, Jun  81 Unattached           2:36.00    2:34.16        
            1:13.00 1:21.16                                                
 
Event 13  Men 35-39 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett  37 ADMS-AD              1:20.00    1:14.93        
              37.13   37.80                                                
 
Event 13  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goran, Steven       54 TNYA-MR              2:29.92    2:46.36        
            1:20.59 1:25.77                                                
 
Event 13  Men 75-79 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blance, Bill        75 ADMS-AD              2:00.00    2:04.93        
              58.59 1:06.34                                                
 
Event 14  Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy      55 ADMS-AD                50.00      47.84        
 
Event 14  Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grimm, Florence     82 ADMS-AD              2:15.70    2:05.50        
 
Event 14  Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carvotta, Tom       57 ADMS-AD                34.50      34.04        
 
Event 14  Men 65-69 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carter, James       66 ADMS-AD                   NT    1:10.66        
 
Event 14  Men 75-79 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scheidelman, Ron    78 ADMS-AD                52.00      52.99        
  2 Hurley, John        75 ADMS-AD              1:22.00    1:38.56        
 
Event 14  Men 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Walter       81 ADMS-AD              1:25.80    1:14.48        
 
Event 16  Women 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fletcher, Alicia    38 ADMS-AD              5:27.40    5:36.99        
              36.38   42.28   45.58   44.35   46.50   47.45   38.03   36.42
 
Event 16  Women 60-64 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bierwert, Karen     60 NEM-NE               6:20.00    5:58.99        
              38.32   48.24   45.85   44.87   50.54   50.59   41.12   39.46
 
Event 16  Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Dan           57 ADMS-AD              6:30.00    5:58.39        
              38.12   47.94   49.95   47.43   51.06   49.22   39.25   35.42
 
Event 16  Men 70-74 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koop, Doug          71 ADMS-AD              7:07.60    7:13.81        
              44.91   53.32 1:00.08                   58.50   50.68   48.17
 
Event 17  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Louhichi, Nadia     31 ADMS-AD              1:15.00    1:05.99        
              32.00   33.99                                                
 
Event 17  Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawson, Kristy      47 ADMS-AD              1:10.36    1:07.27        
              32.00   35.27                                                
 
Event 17  Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bachman, Nancy      55 ADMS-AD              1:30.00    1:27.09        
              41.46   45.63                                                
 
Event 17  Women 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Engstrom-Heg, Vern  82 ADMS-AD                   NT    2:58.32        
            1:25.09 1:33.23                                                
 
Event 17  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Jarrett  37 ADMS-AD              1:05.00    1:03.57        
              30.66   32.91                                                
 
Event 17  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dickson, Todd       59 ADMS-AD              1:04.52    1:08.97        
              33.74   35.23                                                
 
Event 17  Men 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carter, James       66 ADMS-AD              1:38.32    1:41.35        
              49.39   51.96                                                
 
Event 17  Men 75-79 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blance, Bill        75 ADMS-AD              1:55.00    1:41.62        
              51.11   50.51                                                
  2 Hurley, John        75 ADMS-AD              2:16.00    2:44.16        
            1:18.12 1:26.04                                                
 
Event 18  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda         46 ADMS-AD                46.07      50.59        
 
Event 18  Women 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pribis, Cathy       66 ADMS-AD                58.59      56.99        
 
Event 18  Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vyse Gravener, Jun  81 Unattached           1:10.00    1:12.27        
  2 Grimm, Florence     82 ADMS-AD              2:06.42    1:47.60        
 
Event 18  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Goran, Steven       54 TNYA-MR              1:08.13    1:15.84        
 
Event 18  Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McCue, Lawrence     58 FISH-MR                40.00      40.17        
 
Event 18  Men 75-79 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Blance, Bill        75 ADMS-AD                55.00      54.34        
 
Event 18  Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Foley, Walter       81 ADMS-AD              1:19.30    1:17.26        
 
Event 19  Women 55-59 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Windrath, Mary Bet  59 ADMS-AD             13:45.50   13:48.48        
              36.27   40.61   41.90   42.19   41.87   41.82   41.79   41.46
      42.14   41.96   41.92   41.83   41.67   41.61   41.51   42.02
      41.57   41.87   41.78   40.69                                
 
Event 19  Women 65-69 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pribis, Cathy       66 ADMS-AD             22:41.41   23:27.56        
            1:08.56 1:09.17 1:14.01 1:12.38 1:08.06 1:11.30 1:10.92 1:10.88
    1:08.36 1:11.44 1:10.97 1:11.20 1:10.98 1:10.29 1:10.43 1:11.01
    1:10.78 1:11.79 1:08.22 1:06.81                                
 
Event 19  Women 70-74 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffin, Joan       74 ADMS-AD             25:58.39   21:06.05        
              56.64 1:01.71 1:03.57 1:04.28 1:04.64 1:02.02 1:02.30 1:03.51
    1:02.58 1:02.63 1:08.13 1:05.72 1:06.73 1:07.80   59.18 1:00.95
    1:00.70 1:08.85 1:05.12   58.99                                
 
Event 19  Men 45-49 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Steve       49 ADMS-AD             12:02.00   12:02.70        
              33.89   36.91   37.21   37.49   36.82   36.99   36.68   36.52
      36.62   36.68   35.97   35.91   36.15   36.04   36.26   36.01
      35.59   35.80   34.76   34.40                                
 
Event 20  Women 45-49 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Rhonda         46 ADMS-AD             35:00.00   34:37.29        
              57.05   59.56 1:02.05 1:02.76 1:01.29 1:01.61 1:02.91 1:04.31
    1:04.26 1:04.70 1:04.19 1:03.54 1:04.12 1:04.69 1:04.03 1:04.97
    1:01.88 1:05.44 1:04.95 1:02.06 1:01.87 1:02.22 1:02.58 1:01.32
    1:05.73 1:05.73 1:04.26 1:06.61 1:07.47 1:02.09 1:00.89 1:04.52
      51.63
 
Event 20  Women 65-69 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann        66 ADMS-AD                   NT   27:29.88        
              50.18   50.08   51.04   51.22   50.35   51.33   49.85   50.13
      50.58   50.58   50.01   50.42   49.94   49.57   50.17   50.46
      50.04   50.08   49.57   50.17   50.10   50.11   50.17   50.03
      49.58   49.80   49.92   49.73   48.78   50.09   49.67   48.84
      47.29
 
Event 20  Men 70-74 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Club                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koop, Doug          71 ADMS-AD             27:22.50   27:52.26        
              42.71   47.63   49.17   49.87   49.67   50.17   49.15   50.80
      48.21   49.49   50.67   51.31   52.75   53.21   53.55   52.78
      51.93   52.54   50.88   51.26   51.25   51.62   51.50   51.90
      50.98   52.86   49.80   53.04   51.22   51.43   50.62   50.24
      48.05
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 20                    
 
  1. Adirondack Masters Swimming         254   2. New England                          20
  2. Unattached                           20                                             
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 20                     
 
  1. Adirondack Masters Swimming         180   2. Team New York Aquatics               40