Licensed to Minnesota Swimming     HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/2/2012 09:21 AM
                 40th Annual Leatherstocking Meet - 11/4/2012                  
                         Psych Sheet - Sunday Morning                          
 
Event 1  Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M35 FISH-MR                   5:30.99 
  2  Atkins, Steve                M49 ADMS-AD                   5:58.00 
  3  Lawson, Kristy               W47 ADMS-AD                   6:30.08 
  4  Bierwert, Karen              W60 NEM-NE                    6:50.00 
  5  Suba, Scott                  M49 ADMS-AD                   7:00.00 
  6  McCue, Lawrence              M58 FISH-MR                   7:20.00 
  7  Wall, Dan                    M57 ADMS-AD                   7:30.00 
  8  Bachman, Nancy               W55 ADMS-AD                   8:45.00 
  9  Pribis, Cathy                W66 ADMS-AD                  10:43.26 
 10  Hurley, John                 M75 ADMS-AD                  14:44.00 
 11  Svenson, Ann                 W66 ADMS-AD                        NT 
 12  Carter, James                M66 ADMS-AD                        NT 
 
Event 2  Mixed 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Koop, Doug                   M71 ADMS-AD                   3:27.20 
 
Event 3  Mixed 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Fletcher, Alicia             W38 ADMS-AD                   1:16.70 
  2  Atkins, Steve                M49 ADMS-AD                   1:20.00 
  3  Gigliotti, Therese           W49 ADMS-AD                   1:41.02 
  4  Scheidelman, Ron             M78 ADMS-AD                   2:15.00 
  5  Polidori, Mary               W28 Unattached                     NT 
 
Event 4  Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Fletcher, Kevin              M41 ADMS-AD                     25.90 
  2  Packard, Dennis              M58 ADMS-AD                     27.70 
  3  Dickson, Todd                M59 ADMS-AD                     28.71 
  4  O'Donnell, Jarrett           M37 ADMS-AD                     29.00 
  5  Suba, Scott                  M49 ADMS-AD                     31.00 
  6  Windrath, Mary Beth          W59 ADMS-AD                     33.50 
  7  Lee, Rhonda                  W46 ADMS-AD                     36.01 
  8  Goran, Steven                M54 TNYA-MR                     44.25 
  9  Pribis, Cathy                W66 ADMS-AD                     55.57 
 10  Foley, Walter                M81 ADMS-AD                     55.90 
 11  Vyse Gravener, June          W81 Unattached                1:10.00 
 12  Grimm, Florence              W82 ADMS-AD                   1:31.04 
 13  Shellhammer, Michael         M52 FISH-MR                        NT 
 
Event 6  Mixed 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Bierwert, Karen              W60 NEM-NE                    3:05.00 
  2  Griffin, Joan                W74 ADMS-AD                   4:10.00 
  3  Blance, Bill                 M75 ADMS-AD                   4:40.00 
  4  Vyse Gravener, June          W81 Unattached                5:21.00 
  5  Engstrom-Heg, Verna          W82 ADMS-AD                        NT 
 
Event 7  Mixed 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M35 FISH-MR                     59.99 
  2  Louhichi, Nadia              W31 ADMS-AD                   1:18.00 
  3  Wallack, Honorine            W50 ADMS-AD                   1:18.00 
  4  Lee, Rhonda                  W46 ADMS-AD                   1:43.66 
 
Event 8  Mixed 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  O'Donnell, Jarrett           M37 ADMS-AD                   1:25.00 
  2  Windrath, Mary Beth          W59 ADMS-AD                   1:25.80 
  3  Gigliotti, Therese           W49 ADMS-AD                   1:30.83 
  4  Scheidelman, Ron             M78 ADMS-AD                   2:10.00 
  5  Goran, Steven                M54 TNYA-MR                   2:11.77 
  6  Blance, Bill                 M75 ADMS-AD                   5:00.00 
  7  Polidori, Mary               W28 Unattached                     NT 
  8  Lawson, Kristy               W47 ADMS-AD                        NT 
  9  Shellhammer, Michael         M52 FISH-MR                        NT 
 
Event 9  Mixed 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Fletcher, Kevin              M41 ADMS-AD                   2:55.55 
  2  Bierwert, Karen              W60 NEM-NE                    3:15.00 
  3  Wall, Dan                    M57 ADMS-AD                   3:30.00 
  4  Bachman, Nancy               W55 ADMS-AD                   3:51.00 
 
Event 10  Mixed 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Atkins, Steve                M49 ADMS-AD                   2:25.00 
  2  Louhichi, Nadia              W31 ADMS-AD                   2:45.00 
  3  Wallack, Honorine            W50 ADMS-AD                   2:48.00 
  4  Goran, Steven                M54 TNYA-MR                   4:57.73 
 
Event 11  Mixed 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M35 FISH-MR                     26.99 
  2  Carvotta, Tom                M57 ADMS-AD                     31.00 
  3  Fletcher, Kevin              M41 ADMS-AD                     32.50 
  4  Wallack, Honorine            W50 ADMS-AD                     33.00 
  5  McCue, Lawrence              M58 FISH-MR                     38.00 
  6  Lee, Rhonda                  W46 ADMS-AD                     44.31 
 
Event 12  Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Fletcher, Alicia             W38 ADMS-AD                   2:15.90 
  2  Dickson, Todd                M59 ADMS-AD                   2:30.00 
  3  Lawson, Kristy               W47 ADMS-AD                   2:30.10 
  4  Gigliotti, Therese           W49 ADMS-AD                   2:41.33 
  5  Suba, Scott                  M49 ADMS-AD                   2:48.00 
  6  Carter, James                M66 ADMS-AD                   3:35.78 
  7  Pribis, Cathy                W66 ADMS-AD                   4:43.94 
  8  Shellhammer, Michael         M52 FISH-MR                        NT 
  9  Engstrom-Heg, Verna          W82 ADMS-AD                        NT 
 
Event 13  Mixed 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Packard, Dennis              M58 ADMS-AD                   1:13.00 
  2  O'Donnell, Jarrett           M37 ADMS-AD                   1:20.00 
  3  Louhichi, Nadia              W31 ADMS-AD                   1:25.00 
  4  Griffin, Joan                W74 ADMS-AD                   2:00.00 
  5  Blance, Bill                 M75 ADMS-AD                   2:00.00 
  6  Goran, Steven                M54 TNYA-MR                   2:29.92 
  7  Vyse Gravener, June          W81 Unattached                2:36.00 
 
Event 14  Mixed 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M35 FISH-MR                     31.99 
  2  Carvotta, Tom                M57 ADMS-AD                     34.50 
  3  Fletcher, Kevin              M41 ADMS-AD                     36.50 
  4  Bachman, Nancy               W55 ADMS-AD                     50.00 
  5  Scheidelman, Ron             M78 ADMS-AD                     52.00 
  6  Hurley, John                 M75 ADMS-AD                   1:22.00 
  7  Foley, Walter                M81 ADMS-AD                   1:25.80 
  8  Grimm, Florence              W82 ADMS-AD                   2:15.70 
  9  Carter, James                M66 ADMS-AD                        NT 
 10  Polidori, Mary               W28 Unattached                     NT 
 
Event 16  Mixed 400 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Fletcher, Alicia             W38 ADMS-AD                   5:27.40 
  2  Bierwert, Karen              W60 NEM-NE                    6:20.00 
  3  Wall, Dan                    M57 ADMS-AD                   6:30.00 
  4  Koop, Doug                   M71 ADMS-AD                   7:07.60 
 
Event 17  Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Dickson, Todd                M59 ADMS-AD                   1:04.52 
  2  O'Donnell, Jarrett           M37 ADMS-AD                   1:05.00 
  3  Wallack, Honorine            W50 ADMS-AD                   1:10.00 
  4  Lawson, Kristy               W47 ADMS-AD                   1:10.36 
  5  Louhichi, Nadia              W31 ADMS-AD                   1:15.00 
  6  Bachman, Nancy               W55 ADMS-AD                   1:30.00 
  7  Carter, James                M66 ADMS-AD                   1:38.32 
  8  Blance, Bill                 M75 ADMS-AD                   1:55.00 
  9  Hurley, John                 M75 ADMS-AD                   2:16.00 
 10  Shellhammer, Michael         M52 FISH-MR                        NT 
 11  Engstrom-Heg, Verna          W82 ADMS-AD                        NT 
 
Event 18  Mixed 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M35 FISH-MR                     29.99 
  2  Packard, Dennis              M58 ADMS-AD                     33.60 
  3  Fletcher, Kevin              M41 ADMS-AD                     34.50 
  4  McCue, Lawrence              M58 FISH-MR                     40.00 
  5  Lee, Rhonda                  W46 ADMS-AD                     46.07 
  6  Blance, Bill                 M75 ADMS-AD                     55.00 
  7  Pribis, Cathy                W66 ADMS-AD                     58.59 
  8  Goran, Steven                M54 TNYA-MR                   1:08.13 
  9  Vyse Gravener, June          W81 Unattached                1:10.00 
 10  Foley, Walter                M81 ADMS-AD                   1:19.30 
 11  Grimm, Florence              W82 ADMS-AD                   2:06.42 
 12  Shellhammer, Michael         M52 FISH-MR                        NT 
 
Event 19  Mixed 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Atkins, Steve                M49 ADMS-AD                  12:02.00 
  2  Windrath, Mary Beth          W59 ADMS-AD                  13:45.50 
  3  Suba, Scott                  M49 ADMS-AD                  14:20.00 
  4  Pribis, Cathy                W66 ADMS-AD                  22:41.41 
  5  Griffin, Joan                W74 ADMS-AD                  25:58.39 
  6  Polidori, Mary               W28 Unattached                     NT 
 
Event 20  Mixed 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Club
===============================================================================
  1  Koop, Doug                   M71 ADMS-AD                  27:22.50 
  2  Lee, Rhonda                  W46 ADMS-AD                  35:00.00 
  3  Svenson, Ann                 W66 ADMS-AD                        NT