Licensed to Minnesota Swimming    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/21/2011 09:27 PM
                    ADMS Leatherstocking Meet - 10/30/2011                     
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Dozier, Curtis               M34 FISH                      6:30.00        
  2  Rogacki, Daniel              M64 NEM                       6:32.00        
  3  Suba, Scott                  M48 ADMS                      6:50.00        
  4  Gallo, Andy                  M42 ADMS                      6:57.92        
  5  Dozier, Emily                W34 FISH                      7:07.00        
  6  Taber, Mike                  M54 ADMS                      7:30.00        
  7  Lynn, Jeff                   M62 Unattached                8:30.00        
  8  Bachman, Nancy               W54 ADMS                      8:30.00        
  9  Lee, Rhonda                  W45 NIAG                      8:59.23        
 10  Blance, Bill                 M74 ADMS                     12:00.00        
 11  Pribis, Cathy                W65 ADMS                           NT        
 12  Svenson, Ann                 W65 ADMS                           NT        
 
Event 2  Mixed 200 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Louhichi, Nadia              W30 ADMS                      2:46.82        
  2  Dozier, Curtis               M34 FISH                      2:55.00        
  3  McCue, Lawrence              M56 FISH                      3:30.00        
  4  Koop, Douglas                M70 ADMS                      3:32.00        
 
Event 3  Mixed 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M34 FISH                      1:10.99        
  2  Wall, Dan                    M56 ADMS                      1:13.70        
  3  Fletcher, Alicia             W37 ADMS                      1:17.50        
  4  Gallo, Andy                  M42 ADMS                      1:17.79        
  5  Dozier, Emily                W34 FISH                      1:41.90        
  6  Garrett, Teresa              W39 FISH                      1:43.00        
  7  Hudson, Charles              M74 ADMS                      2:16.00        
  8  Quinn, Patrick J             M80 ADMS                      2:33.33        
  9  Scheidelman, Ronald          M77 ADMS                           NT        
 
Event 4  Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fletcher, Kevin              M40 ADMS                        24.80        
  2  O'Donnell, Jarrett           M36 ADMS                        28.00        
  3  Packard, Dennis              M57 ADMS                        28.00        
  4  Rogacki, Daniel              M64 NEM                         28.00        
  5  Suba, Scott                  M48 ADMS                        29.00        
  6  Dickson, Todd                M58 ADMS                        29.20        
  7  Young, Matthew               M37 NEM                         30.00        
  8  McCue, Lawrence              M56 FISH                        30.50        
  9  Hack, Ingolf                 M70 ADMS                        33.00        
 10  Windrath, Mary Beth          W58 ADMS                        33.50        
 11  Lynn, Jeff                   M62 Unattached                  35.00        
 12  de Boer, Claire              W51 ADMS                        35.00        
 13  Lee, Rhonda                  W45 NIAG                        36.01        
 14  Mosny, Daniel                M68 ADMS                        36.50        
 15  Bachman, Nancy               W54 ADMS                        39.00        
 16  Florio-Jefferys, Joanna      W53 NEM                         42.00        
 17  Goran, Steven                M53 TNYA                        44.53        
 18  Blance, Bill                 M74 ADMS                        45.00        
 19  Pribis, Cathy                W65 ADMS                        59.21        
 20  Engstrom-Heg, Verna L        W81 ADMS                      1:15.00        
 21  Grimm, Florence              W80 ADMS                      1:21.54        
 
Event 5  Mixed 200 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Griffin, Joan                W73 ADMS                      3:50.00        
  2  Naple, John                  M64 ADMS                      4:00.00        
  3  Quinn, Patrick J             M80 ADMS                      4:40.22        
  4  Hurley, John                 M74 FISH                      8:10.00        
 
Event 6  Mixed 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M34 FISH                        57.99        
  2  Louhichi, Nadia              W30 ADMS                      1:11.38        
  3  de Boer, Claire              W51 ADMS                      1:25.00        
  4  Lee, Rhonda                  W45 NIAG                      1:43.66        
  5  Florio-Jefferys, Joanna      W53 NEM                       1:52.00        
 
Event 7  Mixed 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fletcher, Kevin              M40 ADMS                      1:05.90        
  2  Dozier, Curtis               M34 FISH                      1:12.00        
  3  Young, Matthew               M37 NEM                       1:15.00        
  4  McCue, Lawrence              M56 FISH                      1:24.00        
  5  Windrath, Mary Beth          W58 ADMS                      1:27.00        
  6  Bennett, Carolyn             W33 FISH                      1:28.10        
  7  Garrett, Teresa              W39 FISH                      1:43.00        
  8  Hack, Ingolf                 M70 ADMS                      1:45.00        
  9  Lynn, Jeff                   M62 Unattached                2:00.00        
 10  Goran, Steven                M53 TNYA                      2:14.25        
 11  Griffin, Joan                W73 ADMS                      2:30.00        
 
Event 8  Mixed 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Rogacki, Daniel              M64 NEM                       3:05.00        
  2  Bachman, Nancy               W54 ADMS                      3:52.00        
  3  Quinn, Patrick J             M80 ADMS                      5:05.05        
  4  Hudson, Charles              M74 ADMS                      5:15.00        
  5  Gallo, Andy                  M42 ADMS                           NT        
  6  Scheidelman, Ronald          M77 ADMS                           NT        
 
Event 9  Mixed 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wall, Dan                    M56 ADMS                      2:27.50        
  2  Fletcher, Alicia             W37 ADMS                      2:35.90        
  3  Louhichi, Nadia              W30 ADMS                      2:36.07        
  4  Dozier, Emily                W34 FISH                      3:11.00        
  5  Taber, Mike                  M54 ADMS                      3:15.00        
  6  Garrett, Teresa              W39 FISH                      3:38.00        
  7  Naple, John                  M64 ADMS                      4:20.00        
 
Event 10  Mixed 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M34 FISH                        25.99        
  2  Young, Matthew               M37 NEM                         31.00        
  3  O'Donnell, Jarrett           M36 ADMS                        35.00        
  4  Taber, Mike                  M54 ADMS                        35.00        
  5  de Boer, Claire              W51 ADMS                        36.50        
  6  Lee, Rhonda                  W45 NIAG                        44.31        
  7  Florio-Jefferys, Joanna      W53 NEM                         49.00        
  8  Hack, Ingolf                 M70 ADMS                        50.00        
 
Event 11  Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Suba, Scott                  M48 ADMS                      2:20.00        
  2  Dickson, Todd                M58 ADMS                      2:30.00        
  3  Bennett, Carolyn             W33 FISH                      2:30.20        
  4  McCue, Lawrence              M56 FISH                      2:40.00        
  5  Gigliotti, Therese           W48 FISH                      2:45.63        
  6  Svenson, Ann                 W65 ADMS                      3:10.00        
  7  Florio-Jefferys, Joanna      W53 NEM                       3:31.00        
  8  Hurley, John                 M74 FISH                      5:40.00        
  9  Pribis, Cathy                W65 ADMS                           NT        
 
Event 12  Mixed 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Louhichi, Nadia              W30 ADMS                      1:11.84        
  2  Packard, Dennis              M57 ADMS                      1:15.00        
  3  de Boer, Claire              W51 ADMS                      1:27.00        
  4  Griffin, Joan                W73 ADMS                      1:50.00        
  5  Naple, John                  M64 ADMS                      1:50.00        
  6  Garrett, Teresa              W39 FISH                      1:55.00        
  7  Goran, Steven                M53 TNYA                      2:29.92        
  8  Engstrom-Heg, Verna L        W81 ADMS                      3:40.00        
 
Event 13  Mixed 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M34 FISH                        30.99        
  2  Wall, Dan                    M56 ADMS                        32.50        
  3  Young, Matthew               M37 NEM                         33.00        
  4  Rogacki, Daniel              M64 NEM                         33.25        
  5  Gallo, Andy                  M42 ADMS                        36.04        
  6  O'Donnell, Jarrett           M36 ADMS                        38.00        
  7  Fletcher, Kevin              M40 ADMS                        38.50        
  8  Hack, Ingolf                 M70 ADMS                        45.00        
  9  Hudson, Charles              M74 ADMS                      1:02.00        
 10  Grimm, Florence              W80 ADMS                      1:53.97        
 
Event 14  Mixed 400 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Koop, Douglas                M70 ADMS                      7:38.00        
 
Event 15  Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Mauriello, Matthew           M34 FISH                        53.99        
  2  Fletcher, Kevin              M40 ADMS                        54.90        
  3  Wall, Dan                    M56 ADMS                        56.50        
  4  Rogacki, Daniel              M64 NEM                         56.95        
  5  Dozier, Curtis               M34 FISH                      1:01.00        
  6  Fletcher, Alicia             W37 ADMS                      1:02.30        
  7  Dickson, Todd                M58 ADMS                      1:05.26        
  8  Young, Matthew               M37 NEM                       1:08.00        
  9  Bennett, Carolyn             W33 FISH                      1:09.30        
 10  Taber, Mike                  M54 ADMS                      1:10.00        
 11  Windrath, Mary Beth          W58 ADMS                      1:14.00        
 12  Gigliotti, Therese           W48 FISH                      1:14.55        
 13  Dozier, Emily                W34 FISH                      1:16.80        
 14  Hack, Ingolf                 M70 ADMS                      1:25.00        
 15  Garrett, Teresa              W39 FISH                      1:25.00        
 16  Bachman, Nancy               W54 ADMS                      1:30.00        
 17  Mosny, Daniel                M68 ADMS                      1:36.00        
 18  Florio-Jefferys, Joanna      W53 NEM                       1:37.00        
 19  Quinn, Patrick J             M80 ADMS                      1:46.00        
 20  Goran, Steven                M53 TNYA                      1:51.02        
 21  Blance, Bill                 M74 ADMS                      2:10.00        
 22  Hurley, John                 M74 FISH                      2:20.00        
 23  Engstrom-Heg, Verna L        W81 ADMS                      2:45.00        
 24  Pribis, Cathy                W65 ADMS                           NT        
 
Event 16  Mixed 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Packard, Dennis              M57 ADMS                        33.00        
  2  O'Donnell, Jarrett           M36 ADMS                        34.00        
  3  Louhichi, Nadia              W30 ADMS                        34.34        
  4  McCue, Lawrence              M56 FISH                        40.00        
  5  Lee, Rhonda                  W45 NIAG                        46.07        
  6  Mosny, Daniel                M68 ADMS                        46.50        
  7  Griffin, Joan                W73 ADMS                        52.00        
  8  Blance, Bill                 M74 ADMS                      1:05.00        
  9  Goran, Steven                M53 TNYA                      1:08.49        
 10  Engstrom-Heg, Verna L        W81 ADMS                      1:37.00        
 11  Grimm, Florence              W80 ADMS                      1:40.21        
 12  Pribis, Cathy                W65 ADMS                           NT        
 
Event 17  Mixed 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Dozier, Curtis               M34 FISH                     13:30.00        
  2  Suba, Scott                  M48 ADMS                     14:10.00        
  3  Dozier, Emily                W34 FISH                     14:54.60        
  4  Taber, Mike                  M54 ADMS                     15:00.00        
 
Event 18  Mixed 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bennett, Carolyn             W33 FISH                     24:45.40        
  2  Svenson, Ann                 W65 ADMS                     27:00.00        
  3  Koop, Douglas                M70 ADMS                     28:07.00        
  4  Naple, John                  M64 ADMS                     45:00.00